Akwarium w Gdyni

Na dzisiejszy dzień zaplanowany został wyjazd do Gdyni. Głównym celem było istniejące od 1971 roku Akwarium w Gdyni usytuowane przy ul. Jana Pawła II na reprezentacyjnym nabrzeżu portu w Gdyni. Trasę pokonaliśmy szybko i planowo. W pierwszej części pobytu uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na temat rekinów. Na sali kinowej odbyła się prelekcja poparta ciekawą prezentacją. Potem wszyscy wzięli udział w zajęciach warsztatowych oczywiście związanych z rekinami. Wszyscy mogli w powiększeniu obejrzeć zęby, skórę i jaja rekina. Mimo bardzo licznej grupy uczniowie nasi zachowywali się wzorowo.

Potem zwiedziliśmy sale ekspozycyjne Akwarium. Mogliśmy oglądać nie tylko ryby ale wiele innych zwierząt związanych z środowiskiem wodnym. Bardzo ciekawe okazy ryb zostały uwiecznione na zdjęciach i filmach, które publikujemy na naszej stronie. Na koniec zakupy w sklepie z pamiątkami i mogliśmy przejść po nabrzeżu i zobaczyć cumujące tam statki.

Mieliśmy wielkie szczęście bo obok zacumowanego na stałe żaglowca-muzeum czyli „Daru Pomorza” w porcie przebywał przygotowujący się do rejsu dookoła świata „Dar Młodzieży’. Był też „znajomy” z Helu czyli Zawisza Czarny oraz okręt wojenny Błyskawica. Potem już tylko przerwa na lody i powrót na obiad. Wizytą w Gdyni zakończyliśmy część edukacyjno-poznawczą naszego obozu. Jutro podsumowanie i trochę odpoczynku przed drogą powrotną.

1 thought on “Akwarium w Gdyni”

Możliwość komentowania jest wyłączona.